Tančíme v Kolíně od roku 2007!

Jsme nezisková organizace se zaměřením na volnočasové aktivity, sportovní rozvoj a výchovu dětí a mládeže v Kolíně a jeho okolí.

Od roku 2007 se zaměřujeme především na výuku moderního tance –  styly Disco dance, Disco show, Street dance (především hip hop, house, ale i jiné). Jedná se o skupinové tance a choreografie. Klub již překonal hranici 200 členů a tím se zapisujeme jako největší taneční skupina v Kolíně a blízkém okolí a také jediná skupina, která se zabývá moderními styly tance a následně sklízí mnoho úspěchů.

Dance Club Inferno se dělí na čtyři části. Na soutěžní skupinky disco a street dance a přípravné skupiny disco a street dance.

Soutěžní skupinky
A) DISCO DANCE – DĚTI (9-11 let), JUNIOŘI (12-15 let) a DOSPĚLÍ (16 let a více)
B) STREET DANCE – JUNIOŘI (12-15 let) a DOSPĚLÍ (16 let a více)

Tyto skupiny trénují 2x týdně a účastní se minimálně 6 soutěžích. Do soutěžních skupin je možné se přihlásit po absolvování určitého času v přípravné skupině.

Mimo choreografií se některé tanečnice a tanečníci účastní soutěží sol, duet a malých skupin do 7 členů, především v kategorii disco dance a street dance.

Přípravkové kurzy
A) DISCO DANCE – MINI (6-8 let) a DĚTI (9-11 let)
B) STREET DANCE – DĚTI (9-11 let) a JUNIOŘI (12-15 let) 

Street a disco dance a Oldies – v každém kurzu jsou hodiny přizpůsobeny věku tanečníkům a učí se základní kroky důležité pro daný styl. Hodina je určena pro začátečníky a mírně pokročilé. Tyto hodiny mohou navštěvovat děti od 6 let do 25 let. Následné je možné postoupit do soutěžních skupin po domluvě s lektorem.
Pro dospělé nad 25 let máme otevřený kurz OLDIES, který propojuje oba taneční styly.

V DC Infernu působí celkem 8 lektorů a několik asistentů, kteří mají nejen mnoho zkušeností s vedením hodin pro děti, ale také i pedagogickou praxi a za sebou mnoho tanečních úspěchů ve svých tanečních stylech.

Mimo pravidelných tréninků organizujeme dvakrát ročně taneční soustředění. V letních měsíc je otevřené pro širokou veřejnost a v době sezóny je pouze pro soutěžní skupiny, jako intenzivní příprava na soutěže. Pořádáme Mikulášské pro děti a na konci každé sezony uskutečňujeme Závěrečnou show pro rodiče a všechny přátele.

Pravidelně vystupujeme s choreografiemi na Maturitních plesech, Plese Města Kolína i jiných podobných akcích. Vytváříme skupinové i individuální vystoupení na míru.

Ročně se účastníme více než 20 tanečních soutěží.